Podsumowanie sezonu 2009/10 seniorów

.
.
.
.
.
4 lipca 2010 po 316 dniach, 22 kolejkach zakończyła zmagania o mistrzostwo B-klasa Nowy Sącz.
Sezon, który należy do jednych z dłuższych przyniósł wiele emocji. W rozgrywkach ligowych uczestniczyło 11 zespołów. Przed sezonem powstały 2 nowe zespoły: Przetakówka Nowy Sącz oraz Wicher Mogilno. Z A-klasy spadły Amator Paszyn, LKS Ubiad, Zamczysko Marcinkowice oraz Biegoniczanka Nowy Sącz. Spadkowicze z A-klasy uznawani byli za faworytów ligi i to wśród nich typowano przyszłorocznego A-klasowicza. Kolejkę przed zakończeniem sezonu awans wywalczył zespół beniaminka Wicher Mogilno.

B-klasa Nowy Sącz w liczbach
Kolejek ligowych: 22
Spotkań ligowych w sezonie: 110
Bramki wszystkie: 495
Bramki na kolejkę: 22,58
Bramki na mecz: 4,53
Bramki „u siebie”: 268
Bramki „wyjazdowe”: 227

Najwyższa wygrana u siebie: Biegoniczanka – Przetakówka 9:0 (mecz podczas rundy jesiennej, natomiast podczas rundy wiosennej Przetakówka – Biegoniczanka 6:2)
Najwyższa wygrana na wyjeździe: Przetakówka – Wicher Mogilno 2:9

Subiektywna ocena zespółów:

1. Wicher Mogilno:
Zespół z Mogilna można uznać za czarnego konia rozgrywek. Awans do A-klasy zapewnił sobie kolejkę przed zakończeniem ligi. Warto tez zauważyć ze Wicher przegrał tylko raz, w swoim debiucie ligowym z zespołem Tabaszovii (Wicher 2:3 Tabaszovia). Przed rozpoczęciem raczej trudno było traktować tego beniaminka poważnie w walce o awans, ale na boisku widać było doświadczenie zawodników, którzy grali już w innych klubach i wyższych ligach niż B-klasa.

2. Zamczysko Marcinkowice:
Spadkowicz z A-klasy grał przez cały sezon na równym poziomie dzięki czemu udało się im zająć drugą pozycję w tabeli. Wszystko wskazuje, że również zespół z Marcinkowic grać będzie w przyszłym sezonie w A-klasie a to za sprawą Zawady która zapewniła sobie awans do okręgówki.

3. Chruślice Nowy Sącz:
Zakończony sezon zawodnicy z sądeckiej dzielnicy Chruślice mogą uznać za udany. Przed długi czas liczyli się w walce o awans. W sezonie rozegrali 4 spotkania derbowe i we wszystkich są niepokonani. Sezon zakończyli na „najniższym stopniu pudła” grając w sezonie na równym poziomie z kilkoma wpadkami . W przyszłym sezonie zespół z Nowego Sącza ponownie powinien walczyć o najwyższe cele w lidze.

4. Amator Paszyn:
Największy przegrany ligi. Mistrz jesieni zakończył zmagania na 4 pozycji. Przez długi czas uznawany za faworyta ligi ale podobnie jak pozostali „wielcy” ligi w przyszłym sezonie zagrają w B-klasie.

5. Biegoniczanka Nowy Sącz:
W Biegonicach zapewne liczono na więcej niż 5 miejsce. Zespół z Biegonic w odmłodzonej kadrze grał
z meczu na mecz coraz słabiej. W rundzie jesiennej przez długi czas lider tabeli, na wiosnę zamykał czołówkę.

6. Jaworzynka Gołkowice:
Kiedyś o ekstraklasowym ŁKS Łódź mówiono Rycerze Wiosny. Dziś w wydaniu B-klasy Rycerzami Wiosny jest zespół z Gołkowic. W rundzie jesiennej zdobycz punktowa nie była imponująca: 7 punktów w 10 spotkaniach. Wiosna to już jakby inna bajka. W 12 spotkaniach zdobyli 24 punkty doganiając czołówkę, która wydawała się już nie osiągalna. Na wiosnę lepszy był tylko zespół z Mogilna.

7. LKS Ubiad:
Bardzo słaby sezon tego zespołu. Jak na drużynę która kilka sezonów grała w A-klasie doświadczenie powinno owocować w takiej lidze jak B-klasa.

8. LKS Cieniawa:
Zespół, który w zeszłym sezonie walczył w barażach o A-klase w tym sezonie grał słabo.

9. Tabaszovia:
Zespół z Tabaszovii grał na swoim równym poziomie.

10. Górka Szczereż:
Z roku na rok zaplecze boiskowe wygląda coraz lepiej. Niestety gra zespołu powinna ulec poprawie a następny sezon będzie zdecydowanie lepszy

11. Przetakówka Nowy Sącz:
Zespół Przetakówki znajduje się po przeciwnej stronie niż drugi z beniaminków. Zespół zagrał kilka bardzo dobrych spotkań. Jednak brak skuteczności i zgrania który był problemem na początku sezonu został szybko rozwiązany. Druga połowa sezonu to już zdecydowanie lepsza gra i pierwsze punkty ligowe.

2 komentarze

  1. blad napisa?:

    blad amator wygral 3-0 z tabaszovia i to on zajoł czwarte miejsce

  2. admin napisa?:

    Tak zgadza się, nie dostaliśmy żadnej informacji o rozegranym meczu.

|