Podsumowania rundy jesiennej seniorów 2010/11

.

.

.

B-klasa na półmetku rozgrywek.  W 9 rozegranych kolejkach do tej pory strzelono 198 bramki ( średnia bramek na 1 spotkanie : 4,4). Najwyższą skutecznością strzelecką pochwalić się może zespół z sądeckich Biegonic, który strzelił aż 40 bramek swoim rywalom i co w ostatnich 5 spotkaniach średnia bramek w tym zespole wynosi 6,6. Najwięcej straconych bramek ma na swoim końcie zespół z Cieniawy, który przeżywa wyraźny kryzys. W 9 spotkaniach zawodnikom z Cieniawy nie udało się wywalczyć żadnego punktu.

Poniżej przedstawiam subiektywną ocenę każdego z zespołu po rundzie jesiennej.

1. Chruślice Nowy Sącz:

Zespół z Nowego Sącz przed sezonem uznawany za zespół z czołówki. Nikt chyba nie przypuszczał, że ten sezon będzie należał do najlepszego w ich historii. Pewna pozycja lidera tabeli z 7 punktami przewagi nad drugą Jaworzynką ze spokojem pozwala patrzeć na drugą część sezonu.

2. Jaworzynka Gołkowice:

Największa niespodzianka tego sezonu to wysoka pozycja zespół
z Gołkowic. W poprzednim sezonie po rundzie wiosennej wiadomo było że zawodnicy z Gołkowic stanowić będą zgraną i silną drużynę. Jeśli na wiosnę utrzymają formę to mogą sprawić niespodziankę zajmują wysoką lokatę na koniec sezonu.

3. Biegoniczanka Nowy Sącz:

Po słabym początku ( przegrana z Chruślicami 1-5, i Przetakówką 2-3) w drugiej połowie jakby zespół nabrał nowych sił odprawiając kolejnych rywali z bagażem kilku a czasem kilkunastu bramek. Zespół z najlepszym bilansem bramkowym po pierwszej części rozgrywek.

4. Przetakówka Nowy Sącz:

Zgodnie z przysłowiem „pierwsze koty za płoty” w swoim drugim sezonie zespół prezentuję się zdecydowanie lepiej niż w swoim debiutanckim. 4 pozycję można uznać za małą niespodziankę.

Przetakówka

5. Górka Szczereż:

Po kilku latach słabszej gry przyszedł czas na lepsze wyniki. Miejsce w środku tabeli można uznać za sukces na który długo pracuje się już w Szczereżu.

6. Amator Paszyn:

Zmiana trenera oraz kilku zawodników nie przyniosły zamierzonego rezultatu. Bardzo słaby sezon na zespół który miał walczyć o awans w tym sezonie. Może w przyszłym roku będzie lepiej.

7. LKS Ubiad:

Kolejny zespół z A-klasową histrorią, który po spadku nie potrafi się odnaleść się w B-klasowej rzeczywistości. Po poprzednim słabym sezonie, początek tego sezonu również do udanych nie należy.

8. Tabaszovia Tabaszowa

Po pierwszej części sezonu zespół ze ścisłej czołówki, teraz po kolejnych 4 porażkach zespół pikuje w dół. Dla zawodników i trenera przerwa w rozgrywkach powinna zadziałać mobilizującą do dalszej pracy i uchroni ich od kolejnych słabych spotkań.

9. Galicja Nowy Sącz:

Spadkowicz z A-klasy w tym sezonie raczej bez szans na powrót do wyższej ligi.

10. LKS Cieniawa:

W tym sezonie zespół zmaga się z wieloma problemami. Główny to brak zawodników, ale ambicji tym zawodnikom nie brakuje. Mam nadzieję że w rundzie wiosennej uda rozwiązać się istniejące problemy i bez przeszkód zespół zagra na wiosnę.

W 9 kolejkach rozegrano 45 spotkań.

Najwyższe zwycięstwo: Biegoniczanka 13-1 Cieniawa

Szczegółowe statystyki dotyczące sądeckiej b-klasy: TUTAJ

Tabela B-klasy

pozycja w tabeli, pozycja w poprzednim sezonie, zespół, mecze, punkty, zestawienie spotkań, bramki, różnica bramek

żródło: własne oraz www.futbolopolis.pl

komentowanie zablokowane.

|